Masaż rąk

Masaż rąk jest jednym z elementów refleksoterapii. Był znany jako zabieg terapeutyczny już tysiąclecia wstecz. Jako sposób na odprężenie stosowano go m.in. w Starożytnym Egipcie, Chinach czy Indiach. Jako, że dłonie od zawsze stanowiły wizytówkę damy, z tego typu masażu częściej korzystały kobiety. Tak też dzieje się obecnie – tym bardziej, iż masaż dłoni często jest częścią zabiegów pielęgnacyjnych w gabinetach manicure i salonach wellness.

Współcześnie dużą wagę przywiązuje się do tego typu masażu w medycynie naturalnej. Jest on uzupełnieniem innych zabiegów medycznych, ma na celu stymulację poszczególnych punktów na dłoniach.

Zwolennicy refleksoterapii wierzą bowiem, iż w poszczególnych obszarach rąk (w szczególności dłoni) znajdują się odbicia określonych narządów i części naszego ciała. Poprzez odpowiednie bodźce wysyłane poprzez uciskanie tych punktów (na dłoniach) możemy mieć wpływ na całościowe funkcjonowanie organizmu.

Profesjonalnie wykonany masaż rąk wprowadza nasze ciało w stan równowagi. Umożliwia również postawienie diagnozy na temat stanu zdrowia. Ważne jednak, że lewa dłoń odpowiada prawej stronie ciała i odwrotnie – dłonie są więc jego lustrzanym odbiciem.

Poprzez zabieg refleksoterapii – ugniatanie, szczypanie, głaskanie skóry rąk – oddziałujemy pozytywnie nie tylko na całość organizmu, ale również na kondycję i wygląd dłoni. Stają się one gładsze, ich koloryt równomierny. Można również dzięki masażom rozwiązać problem dłoni marznących (wynikający z zaburzeń w przepływie krwi).

Masaż stosowany regularnie ma działanie terapeutyczne – pomaga usuwać toksyny z organizmu, usprawnia krążenie krwi i limfy, a przede wszystkim – przynosi ukojenie. Można również zaobserwować pozytywne oddziaływanie w kwestii wytrzymałości mięśni oraz pobudzenia organizmu.
Średni czas trwania masażu dłoni to 20 – 30 minut. Niestety koszty nie należą do niskich. Za przyjemność płynącą z refleksoterapeutycznych doznań trzeba zapłacić około 80 złotych.