Masaż stemplami

Korzeni masażu stemplami należy szukać w Tajlandii. To właśnie tamtejsi eksperci od terapii manualnej zauważyli, iż miarowe dotykanie skóry nagrzanymi stemplami (nasączonymi wonnościami) nie tylko przynosi ukojenie, ale wpływa na ogólną poprawę kondycji fizycznej.
Jak wykonywany jest ów zabieg? Do masażu używa się płóciennego woreczka w kształcie bańki, wypełnionego rozmaitymi ziołami, roślinami, a następnie maczanego w wonnym oleju. Masaż wykonywany jest punktowo, za pomocą rozgrzanego stempla (czas przykładania narzędzia wydłużany jest w miarę jego stygnięcia).
Każde z ziół stosowanych podczas „stemplowania” ma inne właściwości dla organizmu człowieka, na przykład:  imbir – rozluźnia i rozgrzewa mięśnie, działa także przeciwbólowo, a ponadto korzystnie wpływa na zdolność koncentracji, wspomaga trawienie i, jakby tego było mało, stymuluje erotycznie; cynamonowiec – także działa rozgrzewająco, ponad to oddziałuje pozytywnie na układ nerwowy, pomaga w stanach depresyjnych czy lękowych. Widać zatem, że ten rodzaj masażu stanowi prawdziwą ucztę dla zmysłów, a także swoisty balsam dla duszy.
Jest polecany przede wszystkim osobom żyjącym w stresie, napięciu i przemęczonym. Ale nie tylko – pozwala również na podjęcie walki z nadwagą czy cellulitisem. Masaż podnosi poziom przemiany materii, oczyszcza organizm, wpływa na poprawę  krążenia. Stanowi niebagatelne wsparcie w walce o smukłą sylwetkę oraz… ładną cerę.
Jak to możliwe? Dzięki zastosowaniu odpowiednich olejków i substancji do masażu kondycja skóry ulega diametralnej poprawie, staje się bardziej nawilżona, napięta. Masaż masłem Karate wspomaga również proces leczenia alergii czy podrażnień skórnych. Oczywiście – przedtem konieczna jest konsultacja z dermatologiem.
Istnieją wszakże przeciwwskazania przy stosowaniu „stemplowania”. Należą do nich: choroby skóry, protezy silikonowe, stany zapalne skóry, otwarte rany, choroby układu krążenia oraz nerwowa nadwrażliwość.
Ten rodzaj masażu nie należy oczywiście do najtańszych – za to z powodzeniem może być stosowany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Zabieg trwa, w zależności od gabinetu od 45 minut do 2 godzin, a jego ceny zamykają się w przedziale 95 – 350 złotych. Można go wykonywać w gabinetach Thalgo oraz salonach SPA.