Masaż Tai Chi

Pośpiech współczesnego życia sprawia, że coraz trudniej nam się odprężyć. Z pomocą przychodzą rozmaite techniki relaksacyjne, przynoszące ulgę nie tylko obolałemu ciału, ale również umysłowi.
Niektóre z tych technik wykorzystują nowoczesne sprzęty, jak lampy do światłoterapii, inne – są znane od wieków i tylko systematycznie udoskonalane.

Jednym z takich sposobów stosowanym od wieków jest masaż. W zależności od wybranej metody może on przynieść wiele korzyści. Masaż zalecany jest w celach terapeutycznych czy relaksacyjnych. Ważne, aby dobierać jego rodzaj do indywidualnych potrzeb.

Masaż oparty na ruchach tai-chi stanowi doskonałą propozycję dla osób potrzebujących odprężenia, nękanych dolegliwościami nerwowymi oraz bólem kręgosłupa.

Jest to metoda stworzona przez znanego na całym świecie francuskiego masażyste Alaina Mouniera. Polega ona na tym, iż podczas wykonywania zabiegu, terapeuta stosuje ruchy Tai Chi.
Masażysta płynnie przemieszcza się wokół osoby masowanej, cały czas pozostając w pozycji umożliwiającej szerszy zakres ruchów. Ruchy są delikatne, harmonijne i prowadzą do niemal natychmiastowego ukojenia i uspokojenia.
Dodatkową ciekawostką jest fakt, iż wiele osób pod wpływem takiego masażu zasypia (i to niewiele czasu po rozpoczęciu zabiegu).

Masaż tai chi wykonuje się przy pomocy specjalnych, odświeżających olejków. Co interesujące – ta oferta zabiegów relaksacyjno – wyszczuplających jest skierowana tylko do kobiet. Czyżby dla mężczyzn owe ruchy były zbyt delikatne? A może chodzi o jakieś inne skutki uboczne?

W każdym razie ekskluzywność masażu tai chi przejawia się jeszcze w sferze ekonomicznej. O ile bowiem za klasyczny masaż trzeba zapłacić około 40 – 50 złotych za 30 minut, to koszt zabiegu inspirowanego ćwiczeniami z Dalekiego Wschodu jest już kilkakrotnie wyższy i wynosi od 100 do 150 złotych, za taki sam czas trwania.